Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2013 OHSAA Boys Basketball Tournament - Division III, Region 12 - Kettering


Dayton 1 District
 
       
         
  #1   CIN. SUMMIT COUNTRY DAY     64      
         
  02/26 - 6:30 PM @ Loveland HS
Site / Contact Info
#1   CIN. SUMMIT COUNTRY DAY     73    
#16   CIN. SCHOOL FOR CREATIVE PERFORMING ARTS     63        
02/22 - 6:30 PM @ Loveland HS
Site / Contact Info
#16   CIN. SCHOOL FOR CREATIVE PERFORMING ARTS     43      
#17   LEES CREEK EAST CLINTON     59   District semifinal    
    03/01 - 6:00 PM @ Cintas Center-Xavier Univ.
Site / Contact Info
#1   CIN. SUMMIT COUNTRY DAY     63  
         
  #14   CIN. DEER PARK     47      
         
  02/26 - 8:00 PM @ Loveland HS
Site / Contact Info
#12   CIN. PURCELL MARIAN     40    
#12   CIN. PURCELL MARIAN     62        
02/22 - 8:00 PM @ Loveland HS
Site / Contact Info
#12   CIN. PURCELL MARIAN     66      
#5   GEORGETOWN     61     District Final  
      03/07 - 5:30 PM @ Univ. of Dayton
Site / Contact Info
 CIN. SUMMIT COUNTRY DAY 53   (24 - 1)  (AP #1) 
         
  #9   CASSTOWN MIAMI EAST     46      
         
  02/26 - 6:30 PM @ Tecumseh HS
Site / Contact Info
#13   ANNA     38    
#5   CARLISLE     54        
02/23 - 5:00 PM @ Tecumseh HS
Site / Contact Info
#13   ANNA     71      
#13   ANNA     56   District semifinal    
    03/01 - 6:00 PM @ Univ. of Dayton
Site / Contact Info
#5   WEST LIBERTY-SALEM     49  
#10   COVINGTON     52        
02/23 - 6:30 PM @ Tecumseh HS
Site / Contact Info
#9   WAYNESVILLE     44      
#9   WAYNESVILLE     65        
  02/26 - 8:00 PM @ Tecumseh HS
Site / Contact Info
#5   WEST LIBERTY-SALEM     47    
#16   BROOKVILLE     37        
02/23 - 8:00 PM @ Tecumseh HS
Site / Contact Info
#5   WEST LIBERTY-SALEM     67      
#5   WEST LIBERTY-SALEM     55       03/13 8:00 PM
@ Kettering Fairmont HS
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
ST. BERNARD ROGER BACON   (24 - 3)  (AP #7) 53

VS.

VERSAILLES   (21 - 5) 56

VERSAILLES  (22 - 5)
Regional Final

Winner Advances to State Semifinal
at 2:00 PM March 21
vs. Region 9 - Canton Region Championship
       

Columbus 2 District
 
         
      #21   CARDINGTON-LINCOLN     34  
         
    #2   COLUMBUS ACADEMY     49 02/27 - 7:00 PM @ COLUMBUS ACADEMY
Site / Contact Info
 
        #2   COLUMBUS ACADEMY     67
      #2   COLUMBUS ACADEMY     60 02/23 - 7:00 PM @ COLUMBUS ACADEMY
Site / Contact Info
    District semifinal   #22   HOWARD EAST KNOX     34
  #6   WORTHINGTON CHRISTIAN     46 03/05 - 6:00 PM @ Delaware Hayes HS
Site / Contact Info
   
         
      #6   WORTHINGTON CHRISTIAN     41  
         
    #6   WORTHINGTON CHRISTIAN     51 02/27 - 7:00 PM @ WORTHINGTON CHRISTIAN
Site / Contact Info
 
        #10   WEST JEFFERSON     78
      #10   WEST JEFFERSON     40 02/23 - 7:00 PM @ WEST JEFFERSON
Site / Contact Info
  District Final     #17   JOHNSTOWN NORTHRIDGE     63
 WORTHINGTON CHRISTIAN 48   (17 - 8)  03/07 - 8:30 PM @ Cols. Fairground Coliseum
Site / Contact Info
     
         
      #5   GRANDVIEW HEIGHTS     42  
         
    #8   COLS. BISHOP READY     40 02/27 - 7:00 PM @ GRANDVIEW HEIGHTS
Site / Contact Info
 
        #8   COLS. BISHOP READY     70
      #8   COLS. BISHOP READY     45 02/23 - 12:00 PM @ BISHOP READY
Site / Contact Info
    District semifinal   #20   HEATH     45
  #8   COLS. BISHOP READY     38 03/05 - 8:00 PM @ Delaware Hayes HS
Site / Contact Info
   
         
      #14   AMANDA-CLEARCREEK     33  
         
    #4   FREDERICKTOWN     35 02/27 - 7:00 PM @ FREDERICKTOWN
Site / Contact Info
 
        #4   FREDERICKTOWN     64
      #4   FREDERICKTOWN     40 02/23 - 7:00 PM @ FREDERICKTOWN
Site / Contact Info
03/13 5:30 PM
@ Kettering Fairmont HS
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
      #18   GALION NORTHMOR     36


Dayton 3 District
 
       
         
  #18   RIPLEY-UNION-LEWIS-HUNTINGTON     23      
         
  02/26 - 7:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
#2   ST. BERNARD ROGER BACON     75    
#2   ST. BERNARD ROGER BACON     92        
02/22 - 5:00 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
#2   ST. BERNARD ROGER BACON     85      
#19   BLANCHESTER     17   District semifinal    
    03/01 - 9:00 PM @ Cintas Center-Xavier Univ.
Site / Contact Info
#2   ST. BERNARD ROGER BACON     75  
         
  #4   CIN. MARIEMONT     64      
         
  02/26 - 6:00 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
#4   CIN. MARIEMONT     39    
#11   READING     43        
02/22 - 7:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
#9   HAMILTON BADIN     50      
#9   HAMILTON BADIN     49     District Final  
      03/07 - 9:00 PM @ Univ. of Dayton
Site / Contact Info
 ST. BERNARD ROGER BACON 61   (23 - 3)  (AP #7) 
         
  #3   CIN. MADEIRA     72      
         
  02/27 - 6:00 PM @ Western Brown HS
Site / Contact Info
#3   CIN. MADEIRA     79  OTs: 2    
#16   CIN. SHRODER     58        
02/23 - 3:00 PM @ Western Brown HS
Site / Contact Info
#10   CIN. NORTH COLLEGE HILL     43      
#10   CIN. NORTH COLLEGE HILL     68   District semifinal    
    03/01 - 7:30 PM @ Cintas Center-Xavier Univ.
Site / Contact Info
#3   CIN. MADEIRA     50  
#7   CIN. FINNEYTOWN     64        
02/23 - 4:30 PM @ Western Brown HS
Site / Contact Info
#7   CIN. FINNEYTOWN     46      
#8   CIN. HILLS CHRISTIAN ACAD.     55        
  02/27 - 7:30 PM @ Western Brown HS
Site / Contact Info
#6   CIN. CLARK MONTESSORI     74    
#13   WILLIAMSBURG     38        
02/23 - 6:00 PM @ Western Brown HS
Site / Contact Info
#6   CIN. CLARK MONTESSORI     52      
#6   CIN. CLARK MONTESSORI     85        
       

Dayton 2 District
 
         
      #7   TIPP CITY BETHEL     51  
         
    #7   TIPP CITY BETHEL     34 02/26 - 6:00 PM @ Tippecanoe HS
Site / Contact Info
 
        #3   JAMESTOWN GREENEVIEW     94
      #3   JAMESTOWN GREENEVIEW     50 02/23 - 4:30 PM @ Tippecanoe HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #19   NORTH LEWISBURG TRIAD     53
  #2   VERSAILLES     65 03/01 - 7:30 PM @ Univ. of Dayton
Site / Contact Info
   
        #11   NEW LEBANON DIXIE     32
      #13   W. ALEX. TWIN VALLEY SOUTH     39 02/23 - 6:00 PM @ Tippecanoe HS
Site / Contact Info
        #13   W. ALEX. TWIN VALLEY SOUTH     51
    #2   VERSAILLES     81 02/26 - 7:30 PM @ Tippecanoe HS
Site / Contact Info
 
        #20   NEW PARIS NATIONAL TRAIL     30
      #2   VERSAILLES     69 02/23 - 7:30 PM @ Tippecanoe HS
Site / Contact Info
  District Final     #2   VERSAILLES     64
 VERSAILLES 63   (20 - 5)  03/07 - 7:15 PM @ Univ. of Dayton
Site / Contact Info
     
         
      #15   MIAMISBURG DAYTON CHRISTIAN     56  
         
    #4   DAYTON STIVERS     56 02/26 - 6:00 PM @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
 
        #4   DAYTON STIVERS     84
      #4   DAYTON STIVERS     67 02/23 - 5:00 PM @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #18   CAMDEN PREBLE SHAWNEE     65
  #4   DAYTON STIVERS     54 03/01 - 9:00 PM @ Univ. of Dayton
Site / Contact Info
   
        #1   MIDDLETOWN BSHP. FENWICK     67
      #1   MIDDLETOWN BSHP. FENWICK     59 02/23 - 6:30 PM @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
        #21   MIDDLETOWN MADISON     39
    #1   MIDDLETOWN BSHP. FENWICK     50 02/26 - 7:30 PM @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
 
        #12   DAY. NORTHRIDGE     66
      #12   DAY. NORTHRIDGE     32 02/23 - 8:00 PM @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
        #17   SPRING. NORTHEASTERN     56